ORGANIZACJA IMPREZ

ADRES OŚRODKA

SPŁYWY KAJAKOWE

Proponujemy Państwu także spływy kajakowe urokliwą rzeką Wdą, która w znacznym odcinku biegnie przez tereny Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Najciekawszy naszym zdaniem 14 kilometrowy odcinek z Borska do Wojtala to wyprawa na kilka godzin, zarówno dla początkujących jak i dla wprawnych kajakarzy. Obsługujemy grupy do 20 osób, większe grupy we współpracy z zaprzyjaźnionymi wypożyczalniami. Posiadamy własny transport.

Dysponujemy wygodnymi i lekkimi kajakami polietylenowymi Aquarius Pro Tour, które posiadają szczelną komorę do schowania podręcznego bagażu, profilowane siedziska z wygodnymi poduszkami, dodatkowe miejsce dla dziecka do lat 4 oraz mapnik. 

Dla każdego uczestnika spływu zapewniamy kamizelki asekuracyjne oraz lekkie wiosła z fibrylonu. Posiadamy również do wypożyczenia beczki wodoszczelne o różnych wymiarach.  Dla grup zorganizowanych za dodatkową opłata zapewniamy opiekę ratownika WOPR.

OBSŁUGIWANE TRASY

  • Borsk – Wojtal – 14 km – ok 4-5 godzin. Na początku trasy jedna przenoska w Abisynii Górskiej, na tzw. górskich mostach. Na trasie Rezerwat Przyrody Kręgi Kamienne w Odrach oraz stary młyn wodny, elektrownia wodna i stawy hodowlane pstrąga w Wojtalu. Można tu kupić świeżego pstrąga a także zjeść pyszną rybkę w miejscowym barze.
  • Borsk – Czarna Woda – 22 km – ok. 6-7 godzin. Na trasie kilka mostów kolejowych, pola biwakowe i miejsca na ognisko. W Czarnej Wodzie przed mostem drogowym miejsce postojowe – stąd najbliżej do sklepu i restauracji.
  • Wojtal – Złe Mięso – 12,5 km – ok 3-4 godzin. Płytszy i szybszy odcinek rzeki. Na trasie kilka mostów kolejowych oraz mniejszych mostków. W Czarnej Wodzie przed mostem drogowym miejsce postojowe – stąd najbliżej do sklepu i restauracji.
  • Wojtal – Zimne Zdroje – 16.5 km – ok 5 godzin. Za postojem w Złym Mięsie bystrzejszy nurt rzeki. Postój w Zimnych Zdrojach po prawej stronie rzeki, sklep w odległości 500 m.
  • Lipusz – Czarlina – 16,5 km – ok 5 godzin. Start spływu na polu biwakowym. Trasa częściowo wiedzie przez łąki, częściowo przez jezioro Schodno. Na końcu jeziora pole biwakowe. Potem nurt staje się szybszy, po drodze kilka mostów. W miejscowości Loryniec sklepy. Koniec spływu w Czarlinie na polu biwakowym przy barze „u Jarosi”.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, delektować się pięknem otaczającej Cię przyrody – płyń z Nami wielewskimi kajakami! Zadzwoń i zapytaj o ofertę, każdy spływ wyceniamy indywidualnie w zależności od trasy i ilości osób.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIE DO ANALIZY RUCHU. UDOSTĘPNIAMY RÓWNIEŻ INFORMACJE O KORZYSTANIU Z NASZEJ STRONY PARTNEROM ANALITYCZNYM, KTÓRZY MOGĄ ŁĄCZYĆ JE Z INNYMI INFORMACJAMI, KTÓRE IM PRZEKAZUJESZ LUB KTÓRE GROMADZĄ POPRZEZ KORZYSTANIE Z ICH USŁUG. DALSZE KORZYSTANIE OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PRYWANOTŚCI