SPŁYWY KAJAKOWE

Proponujemy Państwu także spływy kajakowe urokliwą rzeką Wdą, która w znacznym odcinku biegnie przez tereny Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Najciekawszy naszym zdaniem 14 kilometrowy odcinek z Borska do Wojtala to wyprawa na kilka godzin, zarówno dla początkujących jak i dla wprawnych kajakarzy. Obsługujemy grupy do 20 osób, większe grupy we współpracy z zaprzyjaźnionymi wypożyczalniami. Posiadamy własny transport

Dysponujemy wygodnymi i lekkimi kajakami polietylenowymi Aquarius Pro Tour, które posiadają szczelny luk do schowania podręcznego bagażu, profilowane siedziska, dodatkowe miejsce dla dziecka do lat 4 oraz mapnik. 

Dla każdego uczestnika spływu zapewniamy kamizelki asekuracyjne oraz lekkie wiosła z fibrylonu. Dla grup zorganizowanych za dodatkową opłata zapewniamy opiekę ratownika WOPR.

OBSŁUGIWANE TRASY

  • Borsk – Wojtal
  • Borsk – Czarna Woda
  • Wojtal – Złe Mięso
  • Wojtal – Zimne Zdroje
  • Lipusz – Czarlina

14 km – ok 4-5 godzin

Na początku trasy jedna przenoska w Abisynii Górskiej, na tzw. górskich mostach. Na trasie Rezerwat Przyrody Kręgi Kamienne w Odrach oraz stary młyn wodny, elektrownia wodna i stawy hodowlane pstrąga w Wojtalu. Można tu kupić świeżego pstrąga a także zjeść pyszną rybkę w miejscowym barze.

22 km – ok. 6-7 godzin

Na trasie kilka mostów kolejowych, pola biwakowe i miejsca na ognisko. W Czarnej Wodzie przed mostem drogowym miejsce postojowe – stąd najbliżej do sklepu i restauracji.

12,5 km – ok 3-4 godzin

Płytszy i szybszy odcinek rzeki. Na trasie kilka mostów kolejowych oraz mniejszych mostków. W Czarnej Wodzie przed mostem drogowym miejsce postojowe – stąd najbliżej do sklepu i restauracji.

16.5 km – ok 5 godzin

Za postojem w Złym Mięsie bystrzejszy nurt rzeki. Postój w Zimnych Zdrojach po prawej stronie rzeki, sklep w odległości 500 m.

16,5 km – ok 5 godzin

Start spływu na polu biwakowym. Trasa częściowo wiedzie przez łąki, częściowo przez jezioro Schodno. Na końcu jeziora pole biwakowe. Potem nurt staje się szybszy, po drodze kilka mostów. W miejscowości Loryniec sklepy. Koniec spływu w Czarlinie na polu biwakowym przy barze „u Jarosi”.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, delektować się pięknem otaczającej Cię przyrody – płyń z Nami wielewskimi kajakami! Zadzwoń i zapytaj o ofertę, każdy spływ wyceniamy indywidualnie w zależności od trasy i ilości osób.